Fundacja Bullerbyn

Budowanie więzi

Nasza Fundacja powstała z potrzeby zapewnienia dzieciom pełnego i harmonijnego rozwoju z poszanowaniem ich godności i podmiotowości.

Naszym głównym celem jest upowszechnianie relacji opartej na szacunku i zaufaniu między dorosłymi a dziećmi.

To co nas wyróżnia spośród innych organizacji działających w tym obszarze, to fakt, iż dostrzegliśmy swoją rolę w tworzeniu wspólnotowego środowiska dorosłych i dzieci.

Edukacja demokratyczna

Tworzymy miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogą uczyć się w sposób wolny i demokratyczny.

Prowadzimy kilka grup edukacyjnych: Wolna Szkoła Demokratyczna Bullerbyn w podmiejskim Świętochowie, Leśna Grupa Unschooling’owa na Osiedlu Jazdów oraz Przystań Warszawa i Program tutoringowy dla młodzieży w Centrum Warszawy.

Dążymy do upowszechniania idei edukacji wolnej i demokratycznej w Polsce oraz współpracujemy na polu międzynarodowym.

Wioska Bullerbyn

Wioskę Bullerbyn – letnie kolonie tworzone w Społeczności, której nadrzędnymi wartościami są wzajemne zaufanie i szacunek.

Przykładamy dużą troskę do relacji jakie występują między dziećmi a dorosłymi. Wychowawcy są przewodnikami, inspirują i zachęcają dzieci do podejmowania aktywności, a także potrafią słuchać i akceptować dziecięce emocje. Rozmawiają o granicach i uczuciach oraz modelują zachowania własną postawą.

Dzieci podejmują wyzwania na miarę swoich możliwości, aspiracji i kreatywności. Próbują, sprawdzają, popełniają błędy i uczą się doświadczając.

Ważna jest dla nas swobodna zabaw. Nie boimy się nudy i dużo czasu spędzamy na zewnątrz blisko przyrody.

Poradnia Bullerbyn

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Bullerbyn świadczy usługi w zakresie psychoedukacji, konsultacji psychologicznych i psychoterapii dla swoich Podopiecznych.

Zadaniem Poradni Bullerbyn jest wesprzeć dzieci i ich rodziców w codziennych trudnościach, a także zapraszać do rozwoju osobistego.

W Poradni prowadzimy warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci, spotkania dla rodziców oraz konsultacje indywidualne i diagnozy.

MMS Sadyba

Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań działa na rzecz mieszkańców i przyjaciół zielonej Sadyby.

Można tu po prostu przyjść, posiedzieć i pogadać z innymi popijając kawę zgodnie z naszym tegorocznym hasłem „powoli jest ok”.

Można też, zarezerwować sobie przestrzeń w godzinach dostępności dla mieszkańców, na własne działania społeczne.

Edukacja

W Fundacji Bullerbyn kształcimy dorosłych, aby mogli bardziej świadomie wspierać dzieci w rozwoju.

Uważamy, że jedynie działania w obrębie całego systemu mają szansę przynieść realne rezultaty w postaci pełnego i harmonijnego rozwoju dziecka.

I przynoszą – jak pokazuje nasze kilkuletnie już doświadczenie, które zdobyliśmy także dzięki czerpaniu z dobrych praktyk innych organizacji zajmujących się podmiotowością dziecka.