Autorka programu “Wspieranie przez relacje”

Magdalena Kidoń   

Psychoterapeutka Gestalt, psycholożka, ekopsychoterapeutka i trenerka grupowa.

Zajmuje się rozwojem merytorycznym projektów Fundacji Bullerbyn w tym Szkoły Demokratycznej i Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Autorka programu “Wspieranie przez Relacje”.

Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty, superwizje i grupy wsparcia dla dorosłych wspierających dzieci. Współpracowała z wieloma szkołami demokratycznymi w Polsce.

W Akademii Wychowawców Bullerbyn  prowadzi cykl warsztatów „Sztuka Relacji” oraz superwizje dla nauczycieli.

Jej obszar zainteresowań to m.in. rozwój osobowości, relacje, Pedagogika Gestalt, edukacja holistyczna, jakość relacji jako czynnik wspierający rozwój dzieci, leśna edukacja i dzika przyroda.

Mama młodej kobiety. Uwielbia długie wędrówki i las naturalny. Miłośniczka dzikiej przyrody.

Prowadzący

Błażej Puziak

 Psycholog, trener i psychoterapeuta. Ukończył całościowe 4 – letnie szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz Instytu

Przez 5 lat pracował w jednym z publicznych warszawskich liceów. Na co dzień pomagał młodym ludziom doświadczających trudności szkolnych, rodzinnych, obniżenia nastroju lub zaburzeń odżywania. Obecnie pracuje Liceum Astrid posiadające autorski program wspierania uczniów realizujących obowiązek nauki poza szkolą.

Od 10 lat współpracuje z Fundacją Bullerbyn. Jest współtwórcą Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. Prowadzi szkolenia dla wychowawców i osób pracujących z dziećmi oraz warsztaty dla rodziców.

Marianna Kłosińska

Założycielka i prezeska Fundacji Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych oraz Fundacji Dzieci Mają Głos. Autorka projektu Wioska Bullerbyn, który nieprzerwanie realizuje od ponad 10 lat. W 2012 roku założyła Wolną Szkołę Demokratyczną Bullerbyn, a w kolejnych latach S.P. Ronja i L.O. Astrid.

Propagatorka idei Unschoolingu oraz liderka oddolnego ruchu edukacji demokratycznej w Polsce, zasiada również w organach międzynarodowego stowarzyszenia edukacji demokratycznej EUDEC.

Studiowała grafikę na Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych. Absolwentka Akademii Przywództwa Liderów Oświaty, oraz Szkoły Facylitacji Pathways.

Jest zwolenniczką budowania organizacji turkusowych, w których ogromnie ceni pracę w kontakcie z ludźmi, autonomię oraz ciągły rozwój. Wierzy w siłę oddolnej zmiany w edukacji, którą widzi we współpracy między dorosłymi we wspieraniu i poszanowaniu autonomii dziecka.

Mama trójki dorosłych już dzieci. Ich pojawienie się na świecie zbudowało jej motywację i inspirację do harmonijnego połączenia pasji, miłości i życia zawodowego.

Anna Pękala

Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizacja nauczycielska i archiwistyczna. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.

Od samego początku tworzę projekt Wolna Szkoła Demokratyczna Bullerbyn. Posiadam bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. Staż pracy jako nauczycielka, mentorka, tutorka – 15 lat. Prowadzę szkolenia dla Rad Pedagogicznych i Zespołów Szkół Demokrtaycznych.

Zofia Świąder

Pedagożka teatru, animatorka kultury i performerka. Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Działa w obszarach animacji kultury, pedagogiki teatru i pedagogiki ulicy.

Współpracuje z Fundacją Bullerbyn od 7 lat. Początkowo jako wychowawca. Obecnie opiekuje się Wioską Bullerbyn od strony administracyjnej.

Joanna Górecka

W programie wprowadza uczestników w zagadnienia związane z funkcjonowaniem Wioski Bullerbyn.

Menedżer projektów szkoleniowych, trener, psycholog, pedagog. Ukończyła Wydział Pedagogiki a następnie Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz Studiów Podyplomowych „Szkolenia i Rozwój” na Akademii Leona Koźmińskiego.

Posiada doświadczenie w pracy z grupami dzieci i młodzieży, oraz w organizacji i prowadzeniu obozów stacjonarnych i wędrownych.

Od 2013 r. pełni rolę kierownika Wioski Bullerbyn