Informacje praktyczne

Dojazd

Wiosenna i jesienna część programu odbywa się w naszym lokalu blisko centrum Warszawy. Z łatwością dojedziesz do nas komunikacją miejską: tramwajem lub metrem.

Jeśli wybierzesz samochód pamiętaj, żeby opłacić postój w Strefie Płatnego Parkowanie Niestrzeżonego (od poniedziałku do piątku 8:00 – 20:00).

Letnia część warsztatów oraz praktyki odbywają się w Wiosce Bullerbyn położonej 35 kilometrów od centrum Warszawy. Najłatwiej dojechać tam samochodem. Umów się na wspólny przejazd z innymi osobami ze swojej grupy lub znajdź podwózkę przez fundacyjnego facebooka.

Możesz też dojechać autobusem do pobliskiego Tarczyna. Autobusy odjeżdżają dość często z Dworca Warszawa Zachodnia, a podróż trwa około godziny. Z Tarczyna odbierzemy Cię samochodem.

Zobacz gdzie znajduje się Wioska Bullerbyn.

Nocleg

Podczas warsztatów w Wiosce Bullerbyn w Świętochowie oraz letnich praktyk przewidziane jest zakwaterowanie dla uczestników.

Podczas warsztatów odbywających się w Warszawie uczestnicy dbają o zakwaterowanie we własnym zakresie.

Po uzgodnieniu istnieje możliwość noclegu w miejscu warsztatów w warunkach “materacowych”. Jest też możliwość skorzystania z prysznica.

Wyżywienie

W trakcie zajęć całodniowych przewidziana jest przerwa obiadowa. Uczestnicy dbają o wyżywienie we własnym zakresie.

W Wiosce Bullerbyn w Świętochowie istnieje możliwość korzystania z kuchni i przygotowywania posiłków samodzielnie.

W trakcie szkoleń w dniach 15-16.06.2024 oraz letnich praktyk w Wiosce Bullerbyn przewidziane jest wyżywienie dla uczestników.

Majówki adaptacyjne

Część praktyczna stażu obejmuje udział w jednodniowych Majówkach Adaptacyjnych oraz 3 tygodnie praktyk w charakterze asystenta wychowawcy w letniej Wiosce Bullerbyn.

Każdy z uczestników wybiera dwa terminy jednodniowych Majówek Adaptacyjnych. Odbywają się one w weekendy w maju i czerwcu 2024. Są to spotkania z dziećmi, które latem wyjadą na obóz.

Praktyki w Wiosce Bullerbyn

Każdy z uczestników w porozumieniu z grupą wybiera 3 terminy letnich praktyk w Wiosce Bullerbyn.

Liczba miejsc w każdym z terminów jest ograniczona, dlatego prosimy o pewną elastyczność w planowaniu terminów. Po dwóch tygodniach praktyk, wymagany jest co najmniej tydzień odpoczynku.

Udział w Majówkach oraz dwa pierwsze tygodnie wakacyjnych praktyk są bezpłatne, za kolejne tygodnie stażyści otrzymują wynagrodzenie w wysokości 900 zł brutto/tydzień.

Co zabrać?!

Jeśli planujesz nocować podczas warsztatów w Warszawie zabierz ze sobą karimatę, śpiwór i poduszkę.

Wybierając się do Wioski Bullerbyn przygotuj się na wyjazd na wieś. Przydadzą się ciepłe ubrania, kalosze oraz dobra kurtka/ peleryna przeciwdeszczowa. Zabierz też poduszkę oraz śpiwór.

We wszystkich naszych lokalizacjach prosimy o nie spożywanie alkoholu.

Jeśli tego potrzebujesz możesz skorzystać z Wi-Fi, chociaż zasięg w Wiosce Bullerbyn może być ograniczony.